Fundacja GAIA

ZESPÓŁ

Fundacja składa się z dwóch organów – Rady Fundacji i Zarządu.

Rada Fundacji jest organem zarządzającym w obszarze strategicznym, wyznacza kierunki i nadzoruje realizację działań. Zarząd zaś jest ciałem zarządzającym w obszarze operacyjnym i reprezentacyjnym.

David Hanson

Przewodniczący Rady Fundacji

Założyciel i CEO Hanson Robotics. Twórca Sophii, robota humanoidalnego, który w 2017 jako pierwszy na świecie otrzymał obywatelstwo kraju – Arabii Saudyjskiej. David rozwija projekt Sophii upatrując wielkich możliwości dla ludzkości w połączeniu możliwości ludzi z AI.

Edward Pyrek

Członek Rady Fundacji

W ramach pracy nad rozwiązaniem problemów ekologicznych zajął się stworzeniem – „spirali ontologicznej” czyli konceptu uczenia moralności Sztucznej Inteligencji oraz Hyper Human Instyutute – czyli instytutu badawczego nakierowanego na rozwiązywanie problemów związanych z kryzysem klimatycznym. 

Piotr Reisch

Członek Rady Fundacji

Piotr Reisch, założyciel Kina Polska TV, obecnie właściciel dwóch stajni, opowiada o pracy z końmi. – To tak naprawdę praca ze sobą i ze swoim charakterem. Często miewają z końmi problemy menedżerowie, bo nie mogą się przyzwyczaić, że to świat, w którym złota karta kredytowa nie zapewnia posłuchu – mówi.

Damian Ciachorowski

Prezes Zarządu

Ekspert w dziedzinie organizacji pozarządowych z 14-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w akceleracji i zarządzaniu organizacjami pozarządowymi, tworzeniu strategii rozwoju w ramach partnerstw publiczno-prywatnych, oraz budowania zespołów międzykulturowych.

Monika Sacewicz

Członkini Zarządu

CEO i Co-founder firmy szkoleniowo-doradczej w zakresie prawa zamówień publicznych i prawa pracy działającej od 2001 r., mentor przedsiębiorców sektora SME w międzynarodowym projekcie Early Warning Europe, coach certyfikowany przez International Coaching Community, współtwórczyni technologicznego start-upu.

Victoria Iwanowska

Członkini Zarządu

Victoria Iwanowska, CEO agencji [vi:], która w czasach covidowych organizuje eventy onlinowe z nastawieniem na interakcję i budowanie zaangażowania.
W trakcie pandemii stworzyła pierwszy kwarantannowy portal edukacyjny www.zDziecmi.pl oraz startup edukacyjny KORKI, który zamierza rozwijać w oparciu o rozwiązania AI. W rocznicę pandemii COVID-19 organizuje KONGRES DOBRYCH PRAKTYK, który ma na celu budowanie odporności w organizacjach.

 

Adam Iwanowski

Członek Zarządu

Od 20 lat związany zawodowo z obszarami nowych technologii; założyciel i właściciel agencji interaktywnej BuildTheWeb oraz rodzinnych biznesów agencja Vi oraz Victoria Travel & Events. Członek Trend House.